III Dzień otwarty Nadleśnictwa Prószków

04.06.2017

Powoli staje się to tradycją, ale tym razem Dzień Otwarty naszego nadleśnictwa zorganizowaliśmy przed wakacjami, co zaowocowało wspaniałą słoneczną pogodą oraz tłumem ludzi, którzy odwiedzili nas przy Opolskiej 11. Jak co roku przygotowaliśmy szereg atrakcji: można było m.in. zwiedzić budynek nadleśnictwa, salę konferencyjną, wiatę edukacyjną oraz z bliska poznać zwierzęta występujące w Borach Niemodlińskich, których eksponaty znajdowały się w stoisku przygotowanym przez Nadleśnictwo Prószków. Podczas spaceru przez park można było podziwiać wiele specjalnie przygotowanych na tą okoliczność straganów, gdzie wystawcy cieszyli oko swoimi wyrobami. Oczywiście oprawę muzyczną sprawowali leśnicy z Zespołu Trębaczy Leśnych „Leśny Róg”. Zaprezentowała się również Orkiestra Dęta z Komprachcic, której występ zakończył się ogromnymi brawami. Dużym zainteresowaniem cieszył się Harwester – maszyna do ścinki drzew, która od tego roku pracuje w naszych lasach. Odbywający się co godzinę pokaz prezentujący jego możliwości budził nie małe sensacje wśród naszych gości. W Sali Konferencyjnej można było zobaczyć tzw. „Stanowisko Leśniczego” – czyli sprzęt na którym pracuje współczesny leśniczy oraz obejrzeć ciekawe filmy o tematyce przyrodniczej. Podczas trwania festynu odbywały się ciekawe konkurencję m.in. wbijanie gwoździ na czas czy przerzynka drewna piłą poprzeczną. Zostały również rozdane nagrody w konkursie plastycznym „Moje wędrówki po lesie”

Spacerują podczas naszego festynu można było posilić się oscypkami, miodem, tradycyjną grochówką, specjałami leśno – łowieckimi czyli dziczyzną, a także napić się kawy lub herbaty oraz zjeść pyszne ciasto.

Pogoda i ludzie dopisali, dlatego festyn możemy uznać za udany, o czym świadczyć mogą uśmiechy opuszczających nas gości, którzy już pytają o termin przyszłorocznej imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z Dnia otwartego.